3222 PECAN ST

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3710-77-G-5

$40 190
Assessed Value
$179 830
Market Value
Annual Tax
$15 190
Taxable Value
Ownership
OwnerPHILLIPS, JAMES L
Mailing Address3222 PECAN ST MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1965
Living Area2 639 sq ft
Lot Size6 534 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$179 830
Assessed Value$40 190
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 190